Aqualung AXIOM

Aqualung AXIOM
Aqualung AXIOMAqualung AXIOM
Model:AXIOM
Výrobca:Aqualung
Cena s DPH: 399,00 € (12 020 Sk)

Aqua Lung Axiom je bohato vybavený kompenzátor vztlaku klasického typu, ktorý má v súčasnosti v sebe zapracovaný najkomfortnejší nosný postroj Wrapture Harness System™. Kompenzátor vztlaku ma integrovaný záťažový systém SureLockTM  a klasický inflátor PowerLine .

Aqua Lung Axiom je najkomfortnejší a zároveň najľahšie ovládateľný kompenzátor vztlaku od spoločnosti Aqua Lung. Axiom je bohato vybavený kompenzátor vztlaku „jacketového“ typu, ktorý disponuje systémom nafukovania a vyfukovania pomocou klasického inflátora PoweLine. 

Ploché E-ventily zlepšujú hydrodynamické vlastnosti BC a zároveň poskytujú efektívne a citlivé vypúšťanie vzduchu.

Aqua Lung Axiom má integrovaný nosný postroj Wrapture Harness System™, ktorý spolu  s rýchlouvoľňujúcimi otočnými prackami poskytuje perfektné padnutie a pohodlné prispôsobenie nosného postroja BC na tele potápača. Súčasťou nosného postroja je GripLock™ upínací popruh na fľašu a prackový systém, ktorý zabezpečuje silné, bezpečné a navyše veľmi jednoduché upnutie fľaše na BC bez rizika pricviknutia prstov.

Wrapture Harness SystemTM

Wrapture ™ Harness System je nosný integrovaný postroj poskytujúci vysoké pohodlie a stabilitu. Umožňuje potápačovi stáť spriamene , keď je vonku z vody. Nosný postroj tvorí nová chrbtová doska držiaca fľašu pomocou upínacieho popruhu, pás z LDPE plastu vinúci sa okolo tela pre pohodlie a stabilitu, patentované ramenné otočné pracky a zadržiavací popruh ventilu pre vertikálu polohu fľaše.

Nosný postroj je vybudovaný okolo nového typu vytvarovanej chrbtovej dosky. Chrbtová doska predstavuje tenký nosič fľaše, ktorý drží fľašu blízko ťažiska a drží primárnu hmotnosť fľaše najmä na oblasť bokov. Zároveň poskytuje oporu vreckám na závažie a napomáha rozloženie hmotnosti fľaše a závažia rovnomerne na nosný postroj.

GripLockTM popruh na fľašu a prackový systém

GripLock™ upínací popruh na fľašu a prackový systém ponúka jednoduché a bezpečné upnutie potápačskej fľaše na kompenzátor vztlaku bez rizika pricviknutia prstov. Tento systém disponuje vysoko efektívnou miniatúrnou podložkou, ktorá zabraňuje vykĺznutie fľaše z nosiča a zároveň umožňuje makro a mikro prispôsobenie upínacieho popruhu.

Patentovaný záťažový systém SureLockTM

Stále najlepší integrovaný záťažový systém na trhu. Je to mechanický systém uvoľňovania záťaže. Ponúka jednoduché vloženie, odhodenie a zaistenie záťaže v špeciálnych zaisťovacích moduloch. Je súčasťou integrovaného záťažového systému kompenzátora vztlaku, ku ktorému ešte patria dve bočné vrecká pre neodhoditeľné závažie. Tieto dve vrecká za nachádzajú v zadnej časti na úrovni backpacku a majú za úlohu rovnomerne rozložiť závažia a tým stabilizovať BC vo všetkých smeroch počas potápania.

Ploché E-ventily

Nové nízkoprofilové ploché E-ventily zlepšujú hydrodynamické vlastnosti kompenzátora vztlaku. Jednosmerné E-ventily sa otvárajú manuálne pomocou tradičného tiahla.

Octo-vreckoTM

Vrecko pre uloženie a zaistenie záložného 2.stupňa. Nachádza na pravej strane a umožňuje jednoduché a pohodlné uloženie a vytiahnutie octopusu.

Instrument-vrecko

Vrecko pre uloženie meracieho prístroja. Nachádza na ľavej strane a umožňuje jednoduché a pohodlné zasunutie prístroja.

Montážne dierky na záložný nôž

Očká na upevnenie noža umožňujú užívateľovi namontovať na BC hocijaký malý BC nôž od spoločnosti Deep See.

Patentovaná 3D expandujúca výstuha

Nafukovací mechúr prichádza s novou 3 rozmernou, vnútorne sa rozpínajúcou vložkou (výstuhou) okolo chrbtovej dosky, ktorá zabezpečuje dodatočnú vztlakovú kapacitu. Vonkajšia časť mechúra je z veľmi pevného 1050 D ballistic nylónu, ktorý je odolný voči vyblednutiu a nadmernému opotrebovaniu. Tento materiál efektívne chráni BC pred vonkajším poškodením, obrúsením alebo prepichnutím. Vnútorná časť mechúra je z materiálu  500 D Armor™ Cordura®.

Dodatočné vlastnosti

 • Sea Quest otočný prackový systém™ umožňujúci ramenným popruhom prispôsobiť sa kontúram tela a tým poskytnúť neprekonateľné dobre padnutie a pohodlie
 • nastaviteľný hrudný popruh
 • chrbtová vypchávka
 • Octo D-krúžok nachádzajúci sa na každej strane ramenného popruhu ako alternatíva pre uchytenie octopusu
 • jedno veľké a jedno malé vrecko na pravej strane
 • zipsové vrecko na ľavej strane
 • držiak konzoly udržuje vaše meracie prístroje bezpečné pripevnené a ľahko prístupné
 • 5 D-krúžky z nehrdzavejúcej ocele a 2 D-krúžky z plastu na pripevnenie doplnkov
 • výpustný pretlakový ventil na pravom ramene a vpravo dole na chrbte s tiahlom
 • vytvarovaný chrbtový nosič fľaše s patentovanou trakčnou podložkou, ktorá zabraňuje náhodnému vykĺznutiu tlakovej fľaše
 • mäkko vypchatý valcovitý golier poskytujúci komfort okolo krku
 • vytvarované držadlo pre ľahšie prenášanie BC
 • reflexné odrážače
 • nízkoprofilové E-ventily
 • vztlaková sila od 14l (XS) do 24l (2XL)
 • 7 veľkostí (XS,S, M, ML, L, XL, 2XL)