Zeagle Ranger W s Ripcord Weight System (W)

Zeagle Ranger W s Ripcord Weight System (W)
Model:Ranger W s Ripcord Weight System (W)
Výrobca:Zeagle
Cena s DPH: 610,00 € (18 377 Sk)

Zeagle Ranger W je masívny kompenzátor vztlaku (BC) pevnej modulárnej konštrukcie so zadným systémom nafukovania a integrovaným záťažovým systémom určený pre náročné potápačky.

Zeagle Ranger W je ženská modifikácia veľmi úspešného modelu Ranger. Ide o verziu, ktorá je špeciálne prispôsobená ženskej postave, pričom si zachováva kvality pôvodného modelu. Pre tento účel bolo v konštrukcii systému uskutočnených viacero zmien. Bočné panely boli posunuté vyššie, aby lepšie sedeli na páse. Podobne aj spodná časť vesty je vykrojená tak, aby netlačila na boky. Zúžené ramenné popruhy spolu s hrudným popruhom zabezpečujú komfortné nosenie aj v horných partiách.

Ranger W v sebe spája ideálny zoskupenie základných charakteristických vlastností BC. Aj napriek tomu, že je skonštruovaný z pevne vystuženého 1050 denier ballistic nylonu, Ranger  W poskytuje vysoké pohodlie a môže sa využívať v neuveriteľnom rozsahu potápačských aktivít. Modulárna konštrukcia modelu Ranger umožňuje jeho úpravu na ponory v tropických, ako aj v chladných vodách, pri použití rozličného výstroja (mokré, či suché obleky, jedna alebo dve fľaše). S doplnkovým vybavením je Ranger W možné upraviť dokonca aj na technické potápanie. Ranger je kompatibilný s rôznymi prídavnými dušami, vreckami a inými doplnkami.

Ranger W je prvým modelom kompenzátora vztlaku, v ktorom bola odolná konštrukcia skombinovaná s integráciou závažia a rozložením vztlaku v dorzálnej časti.

Ak je žiadaný odolný kompenzátor vztlaku vhodný pre rekreačné ponory s možnosťou úpravy podľa aktuálnych podmienok, potom Ranger W je tá správna voľba.

 

Modulárna konštrukcia

Kompenzátor vztlaku využíva modulárne, vzájomne vymeniteľné komponenty. Táto modulárna koncepcia kompenzátora vztlaku nie len umožňuje dobré padnutie kompenzátora vztlaku na rozdielne postavy potápačov, ale súčasne mení charakteristiky kompenzátora vztlaku. Ramenné popruhy s väčšími alebo menšími počtami D-krúžkov, krížová podložka alebo iné vybavenie sa môže pridať tak, aby jednotlivé časti boli prispôsobené podľa špeciálnych potrieb a želaní užívateľa.

Integrálny záťažový systém

Kompenzátor vztlaku je konštruovaný s integrálnym záťažovým systémom, ktorý ponúka jednoduché vloženie a odhodenie záťaže. Je súčasťou nosného postroja BC. Tento systém výrazne zvyšuje pohodlie potápača, jeho rovnováhu a pozdĺžne vyváženie pod vodou.

Patentovaný systém na mieru PFS

Zeagle patentový systém padnutia na mieru umožňuje, aby jednotlivé súčasti ako vesta, sústava duší, ramenný popruh, bočné pásy s integrálnym záťažovým systémom boli zostavené potápačovi individuálne tak vo veľkosti ako aj funkčnosti. Veľkosť pásu a dĺžka torza sa môže meniť nezávisle.

Systém uvoľňovania záťaže

Mechanický systém uvoľňovania záťaže poskytuje potápačovi prostriedok ľahkého naloženia a odstránenia záťaže z kompenzátora vztlaku, prípadne uvoľnenia záťaže v prípade núdzovej situácie. Zeagle vo svojich kompenzátorov vztlaku používa RIPCORD systém uvoľnenia záťaže, ktorý je postavený na mechanizme uvoľnenia záťaže z obidvoch strán jediným krátkym zatiahnutím rukoväte umiestenej na páse.

 

Dodatočné vlastnosti

 • nafukovacia komora so vztlakom 44 lb (20,0 kg)
 • patentovaný systém úpravy veľkosti PFS (Personal Fit System)
 • pevne vystužená konštrukcia z odolného 1050 Denier Ballistic nylonu
 • nastaviteľný hrudný popruh
 • nastaviteľný elastický driekový panel
 • dve úložné vrecká na stranách
 • nastaviteľné elastické pásové panely
 • dva pretlakové zadné ventily
 • 6 D-krúžkov z nehrdzavejúcej ocele na upevnenie doplnkov
 • integrovaný záťažový systém „Ripcord“ schopný niesť 24 lb (10,9 kg) záťaže
 • zadný záťažový systém pre 20 lb (9,1 kg) záťaž
 • hmotnosť v suchom stave: 8,4 lb (3,8 kg)
 • možnosť montáže dvojičiek
 • 6 veľkostí (XS, S, M, L, XL, 2XL)