Zeagle Stiletto s Ripcord Weight System

Zeagle Stiletto s Ripcord Weight System
Model:Stiletto s Ripcord Weight System
Výrobca:Zeagle
Cena s DPH: 479,00 € (14 430 Sk)

Zeagle Stiletto je univerzálny kompenzátor vztlaku (BC) pevnej modulárnej konštrukcie so zadným systémom nafukovania a integrovaným záťažovým systémom určený pre rekreačných potápačov.

Zeagle Stiletto je odolný, ale zároveň ľahký kompenzátor vztlaku s komplexnou funkčnou výbavou. Bol navrhnutý pre potápanie v teplých, ako aj chladnejších vodách bez potreby mohutného vztlaku, aký poskytujú „heavy-duty“ kompenzátory vztlaku od Zeagle. Na jeho výrobu bol použitý extra pevný nylon, ktorý zaručuje vysokú odolnosť proti obrusovaniu alebo prípadnému prepichnutiu. Stiletto poskytuje dostatočnú vztlakovú silu a hmotnostnú kapacitu pre väčšinu potápačov, pritom ale (v porovnaní s inými modelmi) nezaberie veľa miesta v batožine.

Nafukovacia komora je skonštruovaná z odolného 1000 denier nylonu. Stiletto disponuje pevnými D-krúžkami z nehrdzavejúcej ocele a systémom nastavenia veľkosti PFS (Personal Fit System).

Stilettto je skrátka ideálny pre potápačov, ktorí hľadajú ľahký a odolný systém vhodný pre blízke i vzdialené lokality, pričom ale nepripúšťajú kompromisy v jeho funkčnej výbave.

 

Modulárna konštrukcia

Kompenzátor vztlaku využíva modulárne, vzájomne vymeniteľné komponenty. Táto modulárna koncepcia kompenzátora vztlaku nie len umožňuje dobré padnutie kompenzátora vztlaku na rozdielne postavy potápačov, ale súčasne mení charakteristiky kompenzátora vztlaku. Ramenné popruhy s väčšími alebo menšími počtami D-krúžkov, krížová podložka alebo iné vybavenie sa môže pridať tak, aby jednotlivé časti boli prispôsobené podľa špeciálnych potrieb a želaní užívateľa.

Integrálny záťažový systém

Kompenzátor vztlaku je konštruovaný s integrálnym záťažovým systémom, ktorý ponúka jednoduché vloženie a odhodenie záťaže. Je súčasťou nosného postroja BC. Tento systém výrazne zvyšuje pohodlie potápača, jeho rovnováhu a pozdĺžne vyváženie pod vodou.

Patentovaný systém na mieru PFS

Zeagle patentový systém padnutia na mieru umožňuje, aby jednotlivé súčasti ako vesta, sústava duší, ramenný popruh, bočné pásy s integrálnym záťažovým systémom boli zostavené potápačovi individuálne tak vo veľkosti ako aj funkčnosti. Veľkosť pásu a dĺžka torza sa môže meniť nezávisle.

Systém uvoľňovania záťaže

Mechanický systém uvoľňovania záťaže poskytuje potápačovi prostriedok ľahkého naloženia a odstránenia záťaže z kompenzátora vztlaku, prípadne uvoľnenia záťaže v prípade núdzovej situácie. Zeagle vo svojich kompenzátorov vztlaku používa RIPCORD systém uvoľnenia záťaže, ktorý je postavený na mechanizme uvoľnenia záťaže z obidvoch strán jediným krátkym zatiahnutím rukoväte umiestenej na páse.

 

Dodatočné vlastnosti

 • nízkoprofilová komora so vztlakom 35 lb (15,9 kg)
 • patentovaný systém nastavenia veľkosti PFS (Personal Fit System)
 • konštrukcia zo spevneného 1000 denier nylonu
 • nastaviteľný hrudný popruh
 • nastaviteľný driekový panel
 • dve úložné vrecká
 • nastaviteľné elastické pásové panely
 • dva pretlakové zadné ventily
 • 5 D-krúžkov z nehrdzavejúcej ocele na upevnenie doplnkov
 • integrovaný záťažový systém „Ripcord“ schopný niesť 24 lb (10,9 kg) záťaže
 • zadný záťažový systém pre 20 lb (9,1 kg) záťaž
 • hmotnosť v suchom stave: 7,4 lb (3,4 kg)
 • 4 veľkostí (S, M, L, XL)