Zeagle Zena (W)

Zeagle Zena (W)
Model:Zena (W)
Výrobca:Zeagle
Cena s DPH: 445,00 € (13 406 Sk)

Zeagle Zena je kompenzátor vztlaku (BC) so zadným systémom nafukovania a integrovaným záťažovým systémom, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre ženy. BC Zena svojim dizajnom berie v úvahu špecifiká ženskej postavy. Ponúka komfortný nosný postroj dokonale padnúci ženskému telu.

Zeagle Zena je kompenzátor vztlaku (BC) so zadným systémom nafukovania špeciálne navrhnutý pre ženy. Kľúč k navrhnutiu optimálneho kompenzátora vztlaku pre ženy spočíva najmä v správnom odhade rozmerov pása v mieste jeho zapínania. Ženy majú totiž v porovnaní s mužmi menšiu dĺžku trupu a nižšie položené ťažisko. Konvenčné kompenzátory vztlaku (ktoré by sa inak kvôli lepšej stabilite a pohodliu zapínali nižšie) je tak potrebné zapínať v najužšej časti pásu, aby sa predišlo ich uvoľneniu. Konštrukcia BC Zena v sebe zahŕňa dvojitý systém zapínania v oblasti pásu a bedier, čím zabezpečuje efektívne rozloženie záťaže a vztlaku okolo ťažiska postavy.

Všetky jackety Zeagle sú dostupné aj v dámskych veľkostiach a dajú sa nastaviť tak, aby dokonale vyhovovali ženskej postave. Spomedzi všetkých kompenzátorov vztlaku od Zeagle je však práve Zena modelom, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre ženy. Duálne popruhy umožňujú samostatné nastavenie veľkostí pásu a bedier, zatiaľ čo elastické ventrálne panely zabezpečujú vysoký komfort. Vďaka systému PFS (Personal Fit System) patentovanému firmou Zeagle, je tiež možná samostatná úprava veľkosti hrudníka a dĺžky torza. Na zapínanie BC slúži odolný ventrálny zips. Štandardným vybavením je záťažový systém „Ripcord“.

 

Modulárna konštrukcia

Kompenzátor vztlaku využíva modulárne, vzájomne vymeniteľné komponenty. Táto modulárna koncepcia kompenzátora vztlaku nie len umožňuje dobré padnutie kompenzátora vztlaku na rozdielne postavy potápačov, ale súčasne mení charakteristiky kompenzátora vztlaku. Ramenné popruhy s väčšími alebo menšími počtami D-krúžkov, krížová podložka alebo iné vybavenie sa môže pridať tak, aby jednotlivé časti boli prispôsobené podľa špeciálnych potrieb a želaní užívateľa.

Integrálny záťažový systém

Kompenzátor vztlaku je konštruovaný s integrálnym záťažovým systémom, ktorý ponúka jednoduché vloženie a odhodenie záťaže. Je súčasťou nosného postroja BC. Tento systém výrazne zvyšuje pohodlie potápača, jeho rovnováhu a pozdĺžne vyváženie pod vodou.

Patentovaný systém na mieru PFS

Zeagle patentový systém padnutia na mieru umožňuje, aby jednotlivé súčasti ako vesta, sústava duší, ramenný popruh, bočné pásy s integrálnym záťažovým systémom boli zostavené potápačovi individuálne tak vo veľkosti ako aj funkčnosti. Veľkosť pásu a dĺžka torza sa môže meniť nezávisle.

Systém uvoľňovania záťaže

Mechanický systém uvoľňovania záťaže poskytuje potápačovi prostriedok ľahkého naloženia a odstránenia záťaže z kompenzátora vztlaku, prípadne uvoľnenia záťaže v prípade núdzovej situácie. Zeagle vo svojich kompenzátorov vztlaku používa RIPCORD systém uvoľnenia záťaže, ktorý je postavený na mechanizme uvoľnenia záťaže z obidvoch strán jediným krátkym zatiahnutím rukoväte umiestenej na páse.

 

Dodatočné vlastnosti

 • elastické predné panely so zapínaním na zips prispievajúce k jedinečnému komfortu
 • duálne popruhy umožňujúce umiestenie záťaže pod úroveň pásu
 • nízkoprofilová komora so vztlakom 31 lb (14,1 kg)
 • patentovaný systém nastavenia veľkosti PFS (Personal Fit System)
 • sieťové vrecko „Quick Pocket“
 • konštrukcia zo spevneného nylonu
 • 4 D-krúžky z nehrdzavejúcej ocele na upevnenie doplnkov
 • integrovaný záťažový systém „Ripcord“ schopný niesť 30 lb (13,6 kg) záťaže
 • zadný záťažový systém pre 20 lb (10,9 kg) záťaž
 • hmotnosť v suchom stave: 6,2 lb (2,8 kg)
 • 5 veľkostí (XS, S, M, L, XL)