Apeks ATX 40 / DS4


Model:ATX 40 / DS4
Výrobca:Apeks
Cena s DPH: 199,00 € (5 995 Sk)
Zľava:
Pôvodná cena: 218,68 € (6 588,00 Sk)
Ušetríte 19,68 € (592,93 Sk)

Automatika ponúkajúca vysoký výkon, optimálny dizajn, vysokú spoľahlivosť prirodzený komfort pri dýchaní za rozumnú cenu. Bola navrhnutá pre použitie v studenej alebo znečistenej vode.

ATX40/DS4 je vysoko výkonná, vyvážená membránová automatika určená pre použitie v studenej vode alebo v znečistenom prostredí. Výnimočné vlastnosti ako suchá komora, výmenník tepla, venturi páčka, rozumná cena robia z tejto automatiky bezkonkurenčnú vo svojej triede.

Prvý stupeň DS4 je typu vysokotlakového membránového vyváženého ventilu. Apeks vynašiel a ako prvý začal používať úspešný „suchý“ tesniaci systém (tzv. suchú komoru), ktorý izoluje prvý stupeň od vonkajšieho prostredia. Tento systém pomáha udržiavať hlavnú pružinovú časť a na vonkajší tlak citlivú komoru čistú a suchú. Keďže tento systém je štandardným vybavením 1.stupňa DS4, táto automatika je doporučená pre použitie v hocijakých podmienkach, ale najmä je ideálna pre potápanie v chladnej vode alebo v kontaminovanom prostredí.

Druhý stupeň ATX40 je pneumatický vyvážený ventilový systém s ovládačom Venturi podpory. Ovládač znižuje citlivosť 2.stupňa na samovoľný únik vzduch na hladine a zároveň poskytuje max. prietok vzduchu v hĺbke. Navyše ATX40 má dodatočné jemné nastavenie (micro-adjustment), ktoré umožňuje, aby každá automatika bola presne nastavená na optimálny výkon.

2.stupeň ATX40 je vhodný pre použitie v studenej vode a to z dôvodu vysoko efektívneho systému výmenníka tepla, ktorý sa nachádza na tele druhého stupňa. Tento systém sa dobré vyrovnáva s problémom zamŕzania druhého stupňa automatiky aj v najnáročnejších klimatických podmienkach.

ATX40/DS4 je vhodný pre používanie kyslíkom obohatenej zmesi (Nitrox).

1.stupeň

Materiál: mosadz s lešteným pochrómovaným povrchom
Mechanizmus: vyvážená samoregulovateľná membrána
Telo: v línii s pevnou hlavou
Ochrana voči zamŕzaniu a nečistotám: systém DS (suchá komora)
Pracovný tlak: 232 bar pre Yoke verziu a 300 bar pre Din verziu
Hodnota stredotlaku: 9.5 bar ± 0.5 bar
Výstupy: LP 3/8“ - 4 a HP 7/16“ – 2

2.stupeň

Materiál: A.B.S a polyuretán
Mechanizmus: pneumaticky vyvážený ventilový systém
Kontrola dýchacích parametrov: venturi páčka
Ochrana voči zamŕzaniu: áno (výmenník tepla)
Obojstranná konfigurácia hadíc: áno
Náustok: patentovaný Comfo-BiteTM (anatomicky tvarovaný zo silikónu)

Komplet

Hmotnosť: 1130 pre Yoke verziu a 990g pre DIN verziu
Výkon: 0,85 J/l
Nitrox kompatibilita: max. 40% O2
Certifikát: CE a EN 250 (pre použitie v studenej vode)