Aqualung Legend Lux ACD New


Model:Legend Lux ACD New
Výrobca:Aqualung
Cena s DPH: 599,00 € (18 045 Sk)

Vlajková loď nového modelového radu Legend, ktorý vyniká luxusným dizajnom a komfortným dýchaním. Táto vysoko výkonná automatika s jedinečnými vlastnosťami je určená pre potápanie v teplej vode.

Luxusný model automatiky Legend v elegantnej kombinácii čiernej a ružovo zlatistej farby pre 2.stupeň a v DLC (Diamond Like Carbon) povrchovej úpravy pre 1. stupeň. Legend LUX je nová, úplne prepracovaná dýchacia automatika od spoločnosti Aqualung, ktorá využíva nové technológie a ponúka jedinečné vlastnosti. Má úplne nový dizajn 1. a 2. stupňa automatiky. Je ľahší a menší ako jeho predchodca a zároveň kompaktnejší s luxusným zovňajškom.

1. stupeň

Nový Legend LUX má pneumaticky prevážený membránový 1.stupeň so suchou komorou v tvare T, vďaka ktorému je zabezpečené ideálne vedenie hadíc. Suchá komora chráni hlavnú vnútornú komoru pred nežiaducimi vplyvmi vonkajšieho prostredia a znižuje riziko zamŕzania automatiky.
Špecifikom 1.stupňa je nová konštrukcia suchej vnútornej komory, ktorá, na rozdiel od svojho predchodcu, je úplne symetrická. Tento symetrický dizajn zabezpečuje distribúciu dýchacieho plynu rovnako na všetky stredotlakové výstupy. Rozšírený priechod zvyšuje maximálnu operačnú hĺbku za hranicu 100 m bez zníženia komfortu dýchania.
Aj nový Legend LUX využíva na 1.stupni patentovaný, samouzatvárací systém ACD (Auto Closure Device), ktorý automaticky uzavrie 1.stupeň akonáhle je automatika demontovaná z ventilu fľaše. Je to najlepšia ochrana pred koróziou a vniknutím vody do vnútra automatiky a zároveň efektívne bezpečnostné zariadenie, ktoré udržiava vysoký a spoľahlivý výkon automatiky a jej príslušenstva.
Súčasťou 1.stupňa je aj nové otočné koliesko na uľahčenie pripojenia automatiky na ventil fľaše. Vďaka trojuholníkového tvaru, koliesko poskytuje optimálny tvar na uchopenie a poskytuje lepšiu manipulovateľnosť

Vlastnosti a technické parametre

  - materiál: kovaná mosadz s DLC povrchovou úpravou
  - mechanizmus: prevážená samoregulovateľná membrána
  - telo: malé, kompaktné v tvare T
  - komora: symetrická
  - ochrana voči zamŕzaniu a nečistotám: áno
  - pracovný tlak: 232 bar pre Yoke verziu a 300 bar pre Din verziu
  - podnota stredotlaku: 8.5 bar ± 0.5 bar
  - výstupy: LP 3/8“ - 4 a HP 7/16“ – 2
  - O-krúžky: EPDM
  - ACD systém: áno.
  ------------------------------------------------

  2.stupeň

  Aqualung Legend LUX má štýlovo elegantný, pneumaticky vyvážený 2.stupeň, ktorý rovnako disponuje luxusným dizajnom a jedinečnými vlastnosťami. Patentovanou novinkou je jedinečný Master Breathing System (MBS). MBS je nový, jednoduchý a efektívny spôsob pre úpravu dýchacích charakteristík 2.stupňa automatiky. MBS kontroluje dve funkcie naraz a zjednodušuje nastavenie parametrov automatiky. Riadi smer vzduchu, ktorý upravuje venturi efekt, ako aj mení úsilie potrebné pre otvorenie automatiky.
  Tlačidlo sprchy je spoločne zlisované s krytom a dáva 2.stupňu elegantný vzhľad. Automatika má prepracovaný deflektor 2.stupňa, ktorý ľahšie a efektívnejšie odvádza vydýchnutý plyn mimo zorné pole potápača. 2.stupeň je tiež vybavený novou generáciou vnútorného usmerňovača dýchacieho plynu. Tento dvoj materiálový, vytvarovaný deflektor ponúka veľmi hladké vstrekovanie a rovnomerné usmernenie plynu do náustku v priebehu inhalácie, čo prispieva k vysokému komfortu dýchania. K väčšiemu komfortu automatiky prispievajú aj nové bočné otvory na tele druhého stupňa, ktoré majú za úlohu zlepšiť stabilitu automatiky počas rýchleho zostupu hlavou napred alebo počas plávania v silnom prúde.
  Modelový rad Legend prichádza s opletenou Aqua Flex LP hadicou, ktorá je flexibilnejšia, ľahšia a pevnejšia ako tradičná gumená hadica. Aqua Flex prispieva k väčšiemu komfortu držania automatiky v ústach.

  Vlastnosti a technické parametre

   - materiál: polyuretán
   - mechanizmus: pneumaticky vyvážený ventilový systém
   - kontrola dýchacích parametrov: Master breathing systém integrujúci venturi kontrolu a -- - nastavenie úsilia na otváranie automatiky do jedného otočného ovládača
   - náustok: patentovaný Comfo-BiteTM (anatomicky tvarovaný zo silikónu)
   - ochrana voči zamŕzaniu: áno (heat exchanger)
   - hmotnosť: 1300g pre Yoke verziu a 1100g pre DIN verziu (celý komplet)
   - nitrox kompatibilita: max. 40% O2
   - výkon: 0,65 J/l
   - ertifikát: CE a EN 250 (pre použitie v studených vodách).

   Stránka výrobcu: http://www.aqualung.com