Aqualung Legend LX ACD - New


Model:Legend LX ACD - New
Výrobca:Aqualung
Cena s DPH: 363,00 € (10 936 Sk)

Nová, vysoko výkonná automatika určená pre komfortné potápanie v teplej vode. Ponúka bezkonkurenčný výkon, elegantný vonkajší vzhľad a novú technológiu v podobe jedinečných vlastností.

Legend LX má úplne nový dizajn 1. a 2. stupňa automatiky. Je ľahší a menší ako jeho predchodca a zároveň kompaktnejší s elegantným zovňajškom.

1. Stupeň

Ponúka kompletne nový dizajn 1.stupňa. Pneumaticky prevážený membránový 1.stupeň so suchou komorou je v tvare T, vďaka ktorému je zabezpečené ideálne vedenie hadíc. Suchá komora chráni hlavnú vnútornú komoru pred nežiaducimi vplyvmi vonkajšieho prostredia a znižuje riziko zamŕzania automatiky
Špecifikom 1.stupňa je nová konštrukcia suchej vnútornej komory, ktorá, na rozdiel od svojho predchodcu, je úplne symetrická. Tento symetrický dizajn zabezpečuje distribúciu dýchacieho plynu rovnako na všetky stredotlakové výstupy. Rozšírený priechod zvyšuje maximálnu operačnú hĺbku za hranicu 100 m bez zníženia komfortu dýchania.
Aj nový Legend LX využíva na 1.stupni patentovaný, samouzatvárací systém ACD (Auto Closure Device), ktorý automaticky uzavrie 1.stupeň akonáhle je automatika demontovaná z ventilu fľaše. Je to najlepšia ochrana pred koróziou a vniknutím vody do vnútra automatiky a zároveň efektívne bezpečnostné zariadenie, ktoré udržiava vysoký a spoľahlivý výkon automatiky a jej príslušenstva.
Súčasťou 1.stupňa je aj nové otočné koliesko na uľahčenie pripojenia automatiky na ventil fľaše. Vďaka trojuholníkového tvaru, koliesko poskytuje optimálny tvar na uchopenie a poskytuje lepšiu manipulovateľnosť.

Vlastnosti a technické parametre

  - materiál: kovaná mosadz s lešteným pochrómovaným povrchom
  - mechanizmus: prevážená samoregulovateľná membrána
  - telo: malé, kompaktné v tvare T
  - komora: symetrická
  - ochrana voči zamŕzaniu a nečistotám: áno
  - pracovný tlak: 232 bar pre Yoke verziu a 300 bar pre Din verziu
  - hodnota stredotlaku: 8.5 bar ± 0.5 bar
  - výstupy: LP 3/8“ - 4 a HP 7/16“ – 2
  - O-krúžky: EPDM
  - ACD systém: áno.
  ----------------------------------------------------

  2. stupeň

  Tlačidlo sprchy je spoločne zlisované s krytom a dáva 2.stupňu elegantný vzhľad. Automatika má prepracovaný deflektor 2.stupňa, ktorý ľahšie a efektívnejšie odvádza vydýchnutý plyn mimo zorné pole potápača. 2.stupeň je tiež vybavený novou generáciou vnútorného usmerňovača dýchacieho plynu. Tento dvoj materiálový, vytvarovaný deflektor ponúka veľmi hladké vstrekovanie a rovnomerné usmernenie plynu do náustku v priebehu inhalácie, čo prispieva k vysokému komfortu dýchania. K väčšiemu komfortu automatiky prispievajú aj nové bočné otvory na tele druhého stupňa, ktoré majú za úlohu zlepšiť stabilitu automatiky počas rýchleho zostupu hlavou napred alebo počas plávania v silnom prúde.

  Modelový rad Legend prichádza s opletenou Aqua Flex LP hadicou, ktorá je flexibilnejšia, ľahšia a pevnejšia ako tradičná gumená hadica. Aqua Flex prispieva k väčšiemu komfortu držania automatiky v ústach.

  Vlastnosti a technické parametre

   - materiál: polyuretán
   - mechanizmus: pneumaticky vyvážený ventilový systém
   - kontrola dýchacích parametrov: venturi páčka
   - náustok: patentovaný Comfo-BiteTM (anatomicky tvarovaný zo silikónu)
   - ochrana voči zamŕzaniu: áno (heat exchanger)
   - hmotnosť: 1300 g pre Yoke verziu a 1100g pre DIN verziu
   - nitrox kompatibilita: max. 40% O2
   - výkon: 0,65 J/l
   - certifikát: CE a EN 250 (pre použitie v studených vodách).

   Stránka výrobcu: http://www.aqualung.com