Aqualung Legend LX Supreme ACD Twilight


Model:Legend LX Supreme ACD Twilight
Výrobca:Aqualung
Cena s DPH: 419,00 € (12 623 Sk)

Automatika elegantného vzhľadu špeciálne navrhnutá pre ženy. Predstavuje vysoko výkonnú automatiku určenú pre komfortné potápanie vo vode chladnejšej ako 10°C.

Má úplne nový dizajn 1. a 2. stupňa automatiky. Je ľahší a menší ako jeho predchodca a zároveň kompaktnejší s elegantným zovňajškom.

1.stupeň

Pneumaticky prevážený membránový 1.stupeň so suchou komorou je v tvare T, vďaka ktorému je zabezpečené ideálne vedenie hadíc. Suchá komora chráni hlavnú vnútornú komoru pred nežiaducimi vplyvmi vonkajšieho prostredia a znižuje riziko zamŕzania automatiky
Špecifikom 1.stupňa je nová konštrukcia suchej vnútornej komory, ktorá, na rozdiel od svojho predchodcu, je úplne symetrická. Tento symetrický dizajn zabezpečuje distribúciu dýchacieho plynu rovnako na všetky stredotlakové výstupy. Rozšírený priechod zvyšuje maximálnu operačnú hĺbku za hranicu 100m bez zníženia komfortu dýchania.
Aj nový Legend LX Supreme využíva na 1.stupni patentovaný, samouzatvárací systém ACD (Auto Closure Device), ktorý automaticky uzavrie 1.stupeň akonáhle je automatika demontovaná z ventilu fľaše. Je to najlepšia ochrana pred koróziou a vniknutím vody do vnútra automatiky a zároveň efektívne bezpečnostné zariadenie, ktoré udržiava vysoký a spoľahlivý výkon automatiky a jej príslušenstva.
Súčasťou 1.stupňa je aj nové otočné koliesko na uľahčenie pripojenia automatiky na ventil fľaše. Vďaka trojuholníkového tvaru, koliesko poskytuje optimálny tvar na uchopenie a poskytuje lepšiu manipulovateľnosť.

Vlastnosti a technické parametre

  - materiál: kovaná mosadz s lešteným pochrómovaným povrchom
  - mechanizmus: prevážená samoregulovateľná membrána
  - telo: malé, kompaktné v tvare T
  - komora: symetrická
  - ochrana voči zamŕzaniu a nečistotám: áno (dry chamber)
  - pracovný tlak: 232 bar pre Yoke verziu a 300 bar pre Din verziu
  - hodnota stredotlaku: 8.5 bar ± 0.5 bar
  - výstupy: LP 3/8“ - 4 a HP 7/16“ – 2
  - O-krúžky: EPDM
  - ACD systém: áno.
  ------------------------------------------------

  2.stupeň

  Aqualung Legend LX Supreme má štýlový, pneumaticky vyvážený 2.stupeň, ktorý rovnako disponuje novým dizajnom a jedinečnými vlastnosťami. Patentovanou novinkou je jedinečný Master Breathing System (MBS). MBS je nový, jednoduchý a efektívny spôsob pre úpravu dýchacích charakteristík 2.stupňa automatiky. MBS kontroluje dve funkcie naraz a zjednodušuje nastavenie parametrov automatiky. Riadi smer vzduchu, ktorý upravuje venturi efekt, ako aj mení úsilie potrebné pre otvorenie automatiky.
  Tlačidlo sprchy je spoločne zlisované s krytom a dáva 2.stupňu elegantný vzhľad. Automatika má prepracovaný deflektor 2.stupňa, ktorý ľahšie a efektívnejšie odvádza vydýchnutý plyn mimo zorné pole potápača. 2.stupeň je tiež vybavený novou generáciou vnútorného usmerňovača dýchacieho plynu. Tento dvoj materiálový, vytvarovaný deflektor ponúka veľmi hladké vstrekovanie a rovnomerné usmernenie plynu do náustku v priebehu inhalácie, čo prispieva k vysokému komfortu dýchania. K väčšiemu komfortu automatiky prispievajú aj nové bočné otvory na tele druhého stupňa, ktoré majú za úlohu zlepšiť stabilitu automatiky počas rýchleho zostupu hlavou napred alebo počas plávania v silnom prúde.
  Modelový rad Legend prichádza s opletenou Aqua Flex LP hadicou, ktorá je flexibilnejšia, ľahšia a pevnejšia ako tradičná gumená hadica. Aqua Flex prispieva k väčšiemu komfortu držania automatiky v ústach.

  Vlastnosti a technické parametre

   - materiál: polyuretán
   - mechanizmus: pneumaticky vyvážený ventilový systém
   - kontrola dýchacích parametrov: venturi páčka
   - náustok: patentovaný Comfo-BiteTM (anatomicky tvarovaný zo silikónu)
   - chránič pier pre ich udržiavanie v teple
   - ochrana voči zamŕzaniu: áno (heat exchanger)
   - hmotnosť: 1300g pre Yoke verziu a 1100g pre DIN verziu (celého kompletu)
   - nitrox kompatibilita: max. 40% O2
   - výkon: 0,65 J/l.
   - certifikát: CE a EN 250 (pre použitie v studených vodách).

   Stránka výrobcu: http://www.aqualung.com