Apeks XTX 100


Model:XTX 100
Výrobca:Apeks
Cena s DPH: 369,00 € (11 116 Sk)
Zľava:
Pôvodná cena: 400,45 € (12 064,00 Sk)
Ušetríte 31,45 € (947,51 Sk)

Považovaná za jednu z najlepších automatík na svete. Táto vysoko výkonná automatika bola navrhnutá pre potápanie v studenej vode alebo v znečistenom prostredí. Ponúka moderný dizajn, mimoriadny výkon, vysokú spoľahlivosť a prirodzený komfort pri dýchaní.

XTX100 je vysoko výkonná, prevážená membránová automatika, ktorá spolu s ostatnými automatikami radu XTX vyhovela novým bezpečnostným štandardom EU. Táto automatika je schopná dodávať dýchací plyn v rámci doporučených limitov dychového odporu do hĺbky viac ako 70 metrov. Automatika disponuje ovládačmi, ktoré umožňujú užívateľovi behom ponoru nastaviť najvhodnejšie dýchacie parametre pre každú hĺbku a rôzne podmienky počas potápania. Nová XTX100 sa teraz dodáva s vysoko flexibilnými a ľahkými hadicami, ktoré znižujú celkovú hmotnosť a pridávajú extra komfort.

1.stupeň XTX FST bol prepracovaný tak, aby ponúkol lepší prietok dýchacieho plynu a vďaka tomu teraz môže akceptovať voliteľný 5. výstup. FST je postavený na konštrukcii vysokotlakového membránového preváženého ventilu, ktorý je chránený efektívnym „suchým“ tesniacim systémom. Táto suchá komora izoluje 1.stupeň od vonkajšieho prostredia, pomáha udržiavať hlavnú pružinovú časť a na vonkajší tlak citlivú komoru, čistú a suchú. Vďaka tejto jedinečnej suchej komore sa výrazne znižuje riziko zamŕzania regulátora.

1.stupeň má špeciálnu konštrukciu tela. Tento unikátny dizajn a rozloženie výstupov v ideálnom uhle umožňuje optimálne smerovanie LP hadíc bez zalamovania.

2.stupeň XTX100 je pneumatický vyvážený ventilový systém. Ovládacie prvky druhého stupňa ako obmedzovač strát vzduchu spôsobených silným prúdením, Venturiho prúdnica znižujúca námahu pri dýchaní v ťažkých podmienkach a veľkých hĺbkach, regulácia podporného venturiho efektu a regulácia dychového odporu umožňuje potápačovi doladiť dychové charakteristiky automatiky pre zabezpečenie ideálneho, ľahkého dýchania v rôznych podmienkach. Vzájomným nastavením nádychového odporu a množstva dodávaného plynu pomocou Venturiho ejektoru sa možno dokonale vysporiadať so všetkými zmenami v požiadavkách dýchania počas hocijakého ponoru.

Nová ergonomická Venturi páčka XTX radu bola navrhnutá tak, aby znižovala riziko vniknutia piesku do vnútra a odolávala prípadnému treniu pri jej ovládaní. Ponúka hladkú prevádzku s väčšou presnosťou nastavenia vďaka rapkáču na mechanizme Venturi páčky. Táto mohutnejšia Venturi páčka umožňuje potápačovi kontrolovať venturi pomoc s väčšou presnosťou za rôznych podmienok. Ovládač pre plynulú reguláciu dychového odporu má tiež nový dizajn s hrubším vrúbkovaním, ktoré zabraňuje prekĺzavaniu pri jeho manipulácii.

2. stupeň ponúka aktívnu ochranu proti infekcii, pretože všetky výlisky sú vyrábané s prísadou, ktorá zabíja MRSA, chráni proti E-coli, baktériám a plesniam a je tiež veľmi účinná proti vírusom, plesniam, kvasinkám a riasam.

2.stupeň má teraz väčšie tlačidlo sprchy pre jednoduchšie ovládanie aj v hrubých rukaviciach. Otvorená konštrukcia sprchy zabraňuje usadzovaniu nečistôt a ľahšiemu preplachovaniu. Tlačidlo zároveň ponúka duálnu kontrolu rýchlosti prietoku.

2. stupeň navyše má nový silikónový výdychový ventil, ktorý zlepšuje výkon dýchania.

XTX100 sa môže jednoducho a rýchlo prestaviť autorizovaným servisným technikom z pravostrannej konfigurácie vedenia hadice (štandardná) na ľavostrannú. Túto výmenu umožňuje reverzibilný venturi systém (RVS), výmenou ktorého sa môže pripojiť LP hadica k 2. stupňu z pravej alebo ľavej strany.

XTX100 disponuje potápačom vymeniteľným výdychovým systémom (Diver Changeable Exhaust System), ktorý umožňuje užívateľovi v prípade potreby zmeniť malé (ideálne pre cestovanie) za veľké (minimálne rušenie bublinami vhodné pre podvodné fotografovanie) výdychové deflektory. K dispozícii sú rôzne farebné náustky a deflektory pre odlíšenie automatík, čo je veľmi užitočné pri použití viacerých automatík s rôznymi plynmi

XTX100 je vybavený výmenníkom tepla, ktorý je umiestený v okolí ventilu 2.stupňa a napomáha jeho ohrievaniu. Tento vysoko efektívny systém výmeny tepla sa dobre vyrovnáva s problémom zamŕzania 2.stupňa automatiky aj v náročnejších klimatických podmienkach.

XTX100 má novo skonštruovaný predný kryt vyrobený z pevného materiálu, ktorý chráni najdôležitejšie časti ventilu.

XTX100 je továrensky pripravený na dýchanie kyslíkom obohatenej zmesi (Nitrox) do 40% koncentrácie O2.