Apeks XTX 200 TUNGSTEN (swivel)


Model:XTX 200 TUNGSTEN (swivel)
Výrobca:Apeks
Cena s DPH: 447,00 € (13 466 Sk)
Zľava:
Pôvodná cena: 490,44 € (14 775,00 Sk)
Ušetríte 43,44 € (1 308,68 Sk)

Špičková automatika, ktorá disponuje všetkými vlastnosťami ako XTX200 Tungsten a navyše je vybavená špeciálnou LP hadicou s integrovaným otočným kĺbom, ktorá zvyšuje komfort držania automatiky v ústach.

XTX200 Tungsten Swivel patrí do nového produktového radu XTX, ktorý ako prvý na svete bol úspešne testovaný podľa nových požiadaviek PrEN250:2012.

XTX200 Tungsten Swivel predstavuje krásu inžinierstva s kĺbovým spojením druhého stupňa, ktoré umožňuje pohyb vo viacerých smeroch. Flexibilná LP hadica s kĺbom zlepšuje komfort držania náustku oproti klasickým tuhým LP hadiciam, ktoré majú tendenciu vyťahovať náustok automatiky z úst najmä, keď sú pod tlakom alebo sú vystavené chladu. Toto kĺbové spojenie umožňuje ľahšie otáčať hlavu počas ponoru, znižuje únavu čeľusti a zvyšuje radosť z ponoru.

XTX200 Tungsten Swivel je vlajkovou loďou medzi Apeks automatikami. Vyniká jedinečným luxusným dizajnom, mimoriadne špičkovým výkonom a vysokou spoľahlivosťou. Má špeciálnu, vysoko odolnú povrchovú úpravu PVD (fyzikálne pokovovanie) vyrobenú zo zmesí kovov chrómu, titánu a zirkónia. Táto zliatina zabezpečuje automatike extrémnu ochranu a vysokú odolnosť voči opotrebovaniu a zároveň jej poskytuje nezameniteľný luxusný vzhľad.

1.stupeň XTX FSR Tungsten bol prepracovaný, aby ponúkol lepší prietok dýchacieho plynu. Je postavený na konštrukcii vysokotlakového membránového preváženého ventilu, ktorý je chránený efektívnym „suchým“ tesniacim systémom. Táto suchá komora izoluje 1.stupeň od vonkajšieho prostredia. 1.stupeň má špeciálny dizajn tela, ktorý umožňuje rozloženie výstupov v ideálnom uhle pre optimálne vedenie LP hadíc bez zalamovania. Rovnako telo 1.stupňa teraz umožňuje akceptovanie voliteľného 5. výstupu.

2.stupeň XTX200 Tungsten je pneumatický vyvážený ventilový systém. 2.stupeň má prepracované ovládacie prvky dýchania s vylepšenou ergonómiou na Venturi páčke a ovládači dychového odporu. Ovládacie prvky 2.stupňa ako obmedzovač strát vzduchu spôsobených silným prúdením, Venturiho prúdnica znižujúca námahu pri dýchaní v ťažkých podmienkach a veľkých hĺbkach, regulácia podporného venturiho efektu a regulácia dychového odporu umožňuje potápačovi doladiť dychové charakteristiky automatiky pre zabezpečenie ideálneho, ľahkého dýchania v rôznych podmienkach.

Nová ergonomická Venturi páčka XTX radu bola navrhnutá tak, aby znižovala riziko vniknutia piesku do vnútra a odolávala prípadnému treniu pri jej ovládaní. Ponúka hladkú prevádzku s väčšou presnosťou nastavenia vďaka dotykovému/počuteľnému rapkáču na mechanizme Venturi páčky. Táto indexová Venturi páčka umožňuje potápačovi kontrolovať venturi pomoc s väčšou presnosťou za rôznych podmienok.

2.stupeň teraz má väčšie tlačidlo sprchy pre jednoduchšie ovládanie a taktiež ponúka tlačidlo duálnej rýchlosti prietoku pre rozdielnu činnosť. Navyše má nový silikónový výdychový ventil, ktorý zlepšuje výkon dýchania. A je tiež teraz vyrábaný s aktívnou ochranou proti infekcii, pretože všetky výlisky sú vyrábané s prísadou, ktorá zabíja MRSA, chráni proti E-coli, baktériám a plesniam a je tiež veľmi účinná proti vírusom, plesniam, kvasinkám a riasam.

XTX200 Tungsten Swivel sa môže jednoducho a rýchlo prestaviť z pravostrannej konfigurácie vedenia hadice na ľavostrannú. 2. stupeň má tiež reverzibilný venturi systém (RVS), ktorý umožňuje pripojiť LP hadicu k druhému stupňu z pravej alebo ľavej strany.

XTX200 Tungsten Swivel disponuje potápačom vymeniteľným výdychovým systémom (Diver Changeable Exhaust System), ktorý umožňuje užívateľovi v prípade potreby zmeniť malé (ideálne pre cestovanie) za veľké (minimálne rušenie bublinami vhodné pre podvodné fotografovanie) výdychové deflektory.

XTX200 Tungsten Swivel je vybavený výmenníkom tepla, ktorý je umiestený v okolí ventilu 2.stupňa a napomáha jeho ohrievaniu. Tento vysoko efektívny systém výmeny tepla sa dobre vyrovnáva s problémom zamŕzania 2.stupňa automatiky aj v náročnejších klimatických podmienkach.

XTX200 Tungsten Swivel je továrensky pripravený na dýchanie kyslíkom obohatenej zmesi (Nitrox) do 40% koncentrácie O2.