Apeks XTX 40


Model:XTX 40
Výrobca:Apeks
Cena s DPH: 297,00 € (8 947 Sk)

Automatika ponúkajúca optimálny výkon, prepracovaný dizajn, vysokú spoľahlivosť a prirodzený komfort pri dýchaní. Bola navrhnutá ako kompromis v pomere cena, kvalita a spoľahlivý výkon.

XTX40 je výkonná, prevážená membránová automatika, ktorá ako prvá na svete bola úspešne testovaná podľa nových požiadaviek bezpečnostných štandardov EU. XTX40 sa teraz štandardne dodáva s novými, vysoko flexibilnými a ľahkými hadicami, ktoré znižujú celkovú hmotnosť a pridávajú extra komfort.

1. stupeň XTX DST s otočnou hlavou je koncipovaný ako prevážený membránový mechanizmus, ktorý je uzavreté pomocou suchej komory. Táto suchá komora úplne izoluje 1.stupeň od vonkajšieho prostredia, pomáha udržiavať hlavnú pružinovú časť a na vonkajší tlak citlivú komoru, čistú a suchú. Tento systém efektívne chráni 1.stupeň pre nečistotami z vonkajšieho prostredia a efektívne znižuje riziko zamŕzania regulátora. Je vhodná pre potápanie v studenej vode (< 10°).

4 LP výstupy sú umiestené na otočnej hlave. Výstupy sú pevne fixované na tele 1.stupňa. Otočná hlava sa natáča podľa pohybu LP hadíc, čoho výsledkom je komfortnejšie používanie automatiky. DST 1.stupeň umožňuje pridať voliteľný 5. LP výstup na vrchole hlavy.

2.stupeň XTX40 je pneumatický vyvážený s ovládačom Venturi podpory. Má vylepšenú ergonómiu na Venturi páčke. Páčka kontroly Venturiho efektu bola nanovo prepracovaná tak, aby redukovala možnosť prieniku nečistôt do častí, kde by mohli brániť jej hladkému chodu. Konštrukcia a dizajn páčky umožňuje potápačovi kontrolovať venturi pomoc s väčšou presnosťou. Táto páčka funguje ako predponorový prepínač. Pri jej nastavení do polohy mínus, druhý stupeň pri skoku do vody alebo pri jeho padnutí do vody neprejde do „free flow“. Ak je páčka v polohe plus, prúd dýchacieho plynu je usmernený k potápačovi priamo do náustka, čo umožňuje potápačovi prevádzať ponory s menšou námahou dýchania.

Tlačidlo sprchy 2.stupňa má otvorenú konštrukciu, vďaka ktorej sa ľahšie preplachuje a zároveň zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Teraz je tlačidlo sprchy väčšie pre ľahšie ovládanie aj v hrubých rukaviciach. Tlačidlo zároveň ponúka duálnu kontrolu rýchlosti prietoku.

2. stupeň je teraz vyrábaný s aktívnou ochranou proti infekcii, pretože všetky výlisky sú vyrábané s prísadou, ktorá zabíja MRSA, chráni proti E-coli, baktériám a plesniam a je tiež veľmi účinná proti vírusom, plesniam, kvasinkám a riasam.

XTX40 môže byť konfigurovaný s pripojením hadice z pravej strany (štandardná konfigurácia) alebo s pripojením hadice z ľavej strany. Táto vlastnosť sa nazýva RVS (Reversible Venturi System), ktorá umožňuje pripojiť LP hadicu k druhému stupňu z pravej alebo ľavej strany. Zmena konfigurácie je jednoduchý a rýchly úkon, ktorý mal by byť prevedený autorizovaným servisným technikom.

XTX40 disponuje potápačom vymeniteľným výdychovým systémom (Diver Changeable Exhaust System), ktorý umožňuje užívateľovi v prípade potreby zmeniť malé (ideálne pre cestovanie) za veľké (minimálne rušenie bublinami vhodné pre podvodné fotografovanie) výdychové deflektory. K dispozícii sú rôzne farebné náustky a deflektory pre odlíšenie automatík, čo je veľmi užitočné pri použití viacerých automatík s rôznymi plynmi.

XTX40 je vybavený výmenníkom tepla, ktorý je umiestený v okolí ventilu 2.stupňa a napomáha jeho ohrievaniu. Tento vysoko efektívny systém výmeny tepla sa dobre vyrovnáva s problémom zamŕzania 2.stupňa automatiky aj v náročnejších klimatických podmienkach.

XTX40 má novo skonštruovaný predný kryt vyrobený z pevného kompozitného materiálu, ktorý chráni najdôležitejšie časti ventilu. Navyše v XTX40 sa používa nový silikónový výdychový ventil, ktorý zlepšuje výkon dýchania.

XTX40 je vhodná pre používanie kyslíkom obohatenej zmesi (Nitrox).