Apeks XTX 50


Model:XTX 50
Výrobca:Apeks
Cena s DPH: 323,00 € (9 731 Sk)
Zľava:
Pôvodná cena: 357,03 € (10 756,00 Sk)
Ušetríte 34,03 € (1 025,30 Sk)

Automatika ponúkajúca vysoký výkon, prepracovaný dizajn, vysokú spoľahlivosť a prirodzený komfort pri dýchaní. Bola navrhnutá pre použitie v sťažených podmienkach ako je studená (< 10°) alebo znečistená voda.

XTX50 druhej generácie má všetky dobré a praxou overené vlastností svojich predchodcov. Navyše ponúka nový dizajn a praktické vylepšenia. XTX50 je vysoko výkonná, prevážená membránová automatika, ktorá umožňuje užívateľovi behom ponoru nastaviť najvhodnejšie dýchacie parametre.

Ako prvá na svete bola úspešne testovaná podľa nových požiadaviek bezpečnostných štandardov EU. XTX50 sa teraz štandardne dodáva s novými, vysoko flexibilnými a ľahkými hadicami, ktoré znižujú celkovú hmotnosť a pridávajú extra komfort.

1. stupeň XTX DST s otočnou hlavou je koncipovaný ako prevážený membránový mechanizmus, ktorý je uzavreté pomocou suchej komory. Táto suchá komora úplne izoluje 1.stupeň od vonkajšieho prostredia, pomáha udržiavať hlavnú pružinovú časť a na vonkajší tlak citlivú komoru, čistú a suchú. Tento systém efektívne chráni 1.stupeň pre nečistotami z vonkajšieho prostredia a efektívne znižuje riziko zamŕzania regulátora. Je vhodná pre potápanie v studenej vode (< 10°).

4 LP výstupy sú umiestené na otočnej hlave. Výstupy sú pevne fixované na tele 1.stupňa. Otočná hlava sa natáča podľa pohybu LP hadíc, čoho výsledkom je komfortnejšie používanie automatiky. DST 1.stupeň umožňuje pridať voliteľný 5. LP výstup na vrchole hlavy.

2.stupeň XTX50 je pneumatický vyvážený. Má prepracované ovládacie prvky dýchania s vylepšenou ergonómiou na Venturi páčke a ovládači dychového odporu. Kontrola Venturiho efektu a regulácia dychového odporu umožňuje potápačovi doladiť dychové charakteristiky automatiky pre zabezpečenie ideálneho, ľahkého dýchania v rôznych podmienkach. Vzájomným nastavením nádychového odporu a množstva dodávaného vzduchu pomocou Venturiho ejektoru sa možno dokonale vysporiadať so všetkými zmenami v požiadavkách dýchania počas hocijakého ponoru.

Páčka kontroly Venturiho efektu bola nanovo prepracovaná tak, aby redukovala možnosť prieniku nečistôt do častí, kde by mohli brániť jej hladkému chodu. Konštrukcia a dizajn páčky umožňuje potápačovi kontrolovať venturi pomoc s väčšou presnosťou. Táto páčka funguje ako predponorový prepínač. Pri jej nastavení do polohy mínus, druhý stupeň pri skoku do vody alebo pri jeho padnutí do vody neprejde do „free flow“. Ak je páčka v polohe plus, prúd dýchacieho plynu je usmernený k potápačovi priamo do náustka, čo umožňuje potápačovi prevádzať ponory s menšou námahou dýchania.

Samotný ovládač dychového odporu je robustnejší pre ľahší a pevnejší úchop. Ovládač pre plynulú reguláciu dychového odporu má tiež nový dizajn s hrubším vrúbkovaním, ktoré zabraňuje prekĺzavaniu pri jeho manipulácii.

Tlačidlo sprchy 2.stupňa má otvorenú konštrukciu, vďaka ktorej sa ľahšie preplachuje a zároveň zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Teraz je tlačidlo sprchy väčšie pre ľahšie ovládanie aj v hrubých rukaviciach. Tlačidlo zároveň ponúka duálnu kontrolu rýchlosti prietoku.

2. stupeň je teraz vyrábaný s aktívnou ochranou proti infekcii, pretože všetky výlisky sú vyrábané s prísadou, ktorá zabíja MRSA, chráni proti E-coli, baktériám a plesniam a je tiež veľmi účinná proti vírusom, plesniam, kvasinkám a riasam.

XTX50 môže byť konfigurovaný s pripojením hadice z pravej strany (štandardná konfigurácia) alebo s pripojením hadice z ľavej strany. Táto vlastnosť sa nazýva RVS (Reversible Venturi System), ktorá umožňuje pripojiť LP hadicu k druhému stupňu z pravej alebo ľavej strany. Zmena konfigurácie je jednoduchý a rýchly úkon, ktorý mal by byť prevedený autorizovaným servisným technikom.

XTX50 disponuje potápačom vymeniteľným výdychovým systémom (Diver Changeable Exhaust System), ktorý umožňuje užívateľovi v prípade potreby zmeniť malé (ideálne pre cestovanie) za veľké (minimálne rušenie bublinami vhodné pre podvodné fotografovanie) výdychové deflektory. K dispozícii sú rôzne farebné náustky a deflektory pre odlíšenie automatík, čo je veľmi užitočné pri použití viacerých automatík s rôznymi plynmi.

XTX50 je vybavený výmenníkom tepla, ktorý je umiestený v okolí ventilu 2.stupňa a napomáha jeho ohrievaniu. Tento vysoko efektívny systém výmeny tepla sa dobre vyrovnáva s problémom zamŕzania 2.stupňa automatiky aj v náročnejších klimatických podmienkach.

XTX50 má novo skonštruovaný predný kryt vyrobený z pevného kompozitného materiálu, ktorý chráni najdôležitejšie časti ventilu. Navyše v XTX50 sa používa nový silikónový výdychový ventil, ktorý zlepšuje výkon dýchania.

XTX50 je vhodný pre používanie kyslíkom obohatenej zmesi (Nitrox).