Zeagle LaZer s Ripcord Weight System (W)

Zeagle LaZer s Ripcord Weight System (W)
Model:LaZer s Ripcord Weight System (W)
Výrobca:Zeagle
Cena s DPH: 445,00 € (13 406 Sk)

Zeagle LaZer je kompenzátor vztlaku (BC) pevnej modulárnej konštrukcie so zadným systémom nafukovania a integrovaným záťažovým systémom určený pre rekreačných potápačov ženského pohlavia.

Zeagle LaZer je kompenzátor vztlaku typu „krídla“ špeciálne navrhnutý pre ženy. Konštrukcia modelu LaZer vychádza z populárneho jacketu Stiletto. Rozdiel je však v tvare a rozmeroch, ktoré boli v tomto prípade špeciálne upravené tak, aby sedeli dámskej postave. Stále je to ale robustný a pritom ľahký BC, vhodný pre potápanie v teplých, ako aj chladnejších vodách bez potreby zvýšenej vztlakovej kapacity. Extra pevný 1000 denier nylon použitý na konštrukciu nafukovacej komory zaručuje vysokú odolnosť voči obrusovaniu a prípadnému prepichnutiu. LaZer poskytuje dostatočnú vztlakovú silu a hmotnostnú kapacitu pre väčšinu potápačov, zároveň ale nezaberie veľa miesta v batožine. LaZer disponuje systémom nastavenia veľkosti PFS (Personal Fit System).

LaZer je ideálny pre dámy, ktoré hľadajú ľahký a odolný systém vhodný pre potápanie v rozmanitých lokalitách, pričom ale nepripúšťajú kompromisy v jeho funkčnej výbave.

 

Modulárna konštrukcia

Kompenzátor vztlaku využíva modulárne, vzájomne vymeniteľné komponenty. Táto modulárna koncepcia kompenzátora vztlaku nie len umožňuje dobré padnutie kompenzátora vztlaku na rozdielne postavy potápačov, ale súčasne mení charakteristiky kompenzátora vztlaku. Ramenné popruhy s väčšími alebo menšími počtami D-krúžkov, krížová podložka alebo iné vybavenie sa môže pridať tak, aby jednotlivé časti boli prispôsobené podľa špeciálnych potrieb a želaní užívateľa.

Integrálny záťažový systém

Kompenzátor vztlaku je konštruovaný s integrálnym záťažovým systémom, ktorý ponúka jednoduché vloženie a odhodenie záťaže. Je súčasťou nosného postroja BC. Tento systém výrazne zvyšuje pohodlie potápača, jeho rovnováhu a pozdĺžne vyváženie pod vodou.

Patentovaný systém na mieru PFS

Zeagle patentový systém padnutia na mieru umožňuje, aby jednotlivé súčasti ako vesta, sústava duší, ramenný popruh, bočné pásy s integrálnym záťažovým systémom boli zostavené potápačovi individuálne tak vo veľkosti ako aj funkčnosti. Veľkosť pásu a dĺžka torza sa môže meniť nezávisle.

Systém uvoľňovania záťaže

Mechanický systém uvoľňovania záťaže poskytuje potápačovi prostriedok ľahkého naloženia a odstránenia záťaže z kompenzátora vztlaku, prípadne uvoľnenia záťaže v prípade núdzovej situácie. Zeagle vo svojich kompenzátorov vztlaku používa RIPCORD systém uvoľnenia záťaže, ktorý je postavený na mechanizme uvoľnenia záťaže z obidvoch strán jediným krátkym zatiahnutím rukoväte umiestenej na páse.

 

Dodatočné vlastnosti

 • nízkoprofilová komora so vztlakom 35 lb (15,9 kg)
 • patentovaný systém nastavenia veľkosti PFS (Personal Fit System)
 • konštrukcia zo spevneného 1000 denier nylonu
 • nastaviteľný hrudný popruh
 • nastaviteľný driekový panel
 • dve úložné vrecká
 • nastaviteľné elastické pásové panely
 • dva pretlakové zadné ventily
 • 5 D-krúžkov z nehrdzavejúcej ocele na upevnenie doplnkov
 • integrovaný záťažový systém „Ripcord“ schopný niesť 30 lb (13,6 kg) záťaže
 • zadný záťažový systém pre 20 lb (9,1 kg) záťaž
 • hmotnosť v suchom stave: 6,9 lb (3,1 kg)
 • 5 veľkostí (XS, S, M, L, XL)