Technisub HOT SHOT

Technisub HOT SHOT
Technisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOTTechnisub HOT SHOT
Model:HOT SHOT
Výrobca:Technisub
Cena s DPH: 67,70 € (2 040 Sk)

Hot Shot sú pohodlné, pomerne malé a výkonné plutvy určené pre použitie na bosú nohu alebo ponožku. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú vhodné pre cestovanie za potápaním.

Hot Shot sú nové revolučné plutvy s otvorenou papučkou využívajúce "slingshot" efekt. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a krátkej dĺžke sú vhodné na cestovanie.

Z dôvodu flexibilného kĺbu v strede papučky sa celá dĺžka listu ohýba a poskytuje hnaciu silu smerom dopredu. Pri tradičných plutvách sa jedna tretina listu pred papučkou považuje za mŕtvy priestor, ktorý nevytvára žiadnu hnaciu silu. Výsledkom je, že Hot Shot plutvy poskytujú výkon plutiev, ktoré sú o 30% dlhšie.

Flexibilné pružiny, tzv. "Power Bands", ktoré spájajú špičku papučky s listovou časťou plutvy,  formujú systém pohonu. Tieto silikónové pružiny akumulujú energiu pri kope smerom nadol a uvoľňujú ju pred pohybom smerom nahor a tak znižujú potrebnú energiu a námahu. Pomocou nastavenia pružnosti a dĺžky silikónových pružín je možné vybrať jednu z dvoch rýchlostí. Toto dvojstupňové radenie rýchlosti, tzv. "Gear Shift", umožňuje nastaviť a prispôsobiť pomer rýchlosti a námahy. Užívateľ si môže zmeniť tzv. rýchlosť aj počas plávania.

Ohybný bod, ktorý sa pri tradičných plutvách nachádza na špičke papučky, je u Hot Shot plutiev posunutý do polovice, vďaka čomu sú prsty a členok menej zaťažené a menej náchylné na kŕče. List plutvy z polotuhého technopolyméru je netradične pripevnený na bočné strany papučky. Pogumované rebrá vyrobené z dvoch rozdielnych elastomerových zmesí poskytujú najväčšiu elasticitu. Pri kope sa maximalizuje prenos sily z nôh do plutvy a je vysoko efektívne využitá energia z celého chodidla. Papučka má anatomický tvar a je vyrobená z mäkkej gumy, aby bola príjemná pre bosú nohu a poskytovala komfort pri nosení. Unikátny, samonastaviteľný "comfo" remienok skvelo drží nohu v papučke aj bez potreby nastaviť jeho dĺžku pomocou pracky.

Základné vlastnosti produktu:

  • silikónové pružiny - Slingshot efekt
  • dvojstupňové radenie rýchlosti
  • posunutý ohybný bod
  • anatomicky tvarovaná papučka
  • "comfo" remienok
  • protišmyková úprava spodnej časti papučky
  • dĺžka 53 cm
  • hmotnosť 1,49kg (veľkosť regular)
  • 2 farebné vyhotovenia
  • 3 veľkosti: Small, Regular, X-Large

Typ

Materiál

Farby

veľkosti

Remienkové

"comfo" remienok

Termoplastická guma, technopolyméry

2

3