Aqualung SLING SHOT

Aqualung SLING SHOT
Aqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOTAqualung SLING SHOT
Model:SLING SHOT
Výrobca:Aqualung
Cena s DPH: 89,80 € (2 705 Sk)

Sling Shot sú revolučné, veľmi výkonné remienkové plutvy, ktoré ponúkajú vysokú efektívnosť, bezkonkurenčné pohodlie a prinášajú neopakovateľné potápačské zážitky.

Sling Shot sú nové revolučné remienkové plutvy, využívajúce tzv. "slingshot" efekt. Medzi technologické novinky patria flexibilné pružiny, tzv. "Power Bands", ktoré spájajú špičku papučky s listovou časťou plutvy a formujú systém pohonu. Z dôvodu flexibilného kĺbu v strede papučky sa celá dĺžka listu ohýba a poskytuje hnaciu silu smerom dopredu. Pri tradičných plutvách sa jedna tretina listu pred papučkou považuje za mŕtvy priestor, ktorý nevytvára žiadnu hnaciu silu.

Úlohou silikónových pružín je akumulovať energiu pri kope smerom nadol a uvoľniť ju pred pohybom smerom nahor a tak znižovať potrebnú energiu a námahu. Pomocou nastavenia pružnosti a dĺžky silikónových pružín je možné vybrať jednu z troch rýchlostí. Toto trojstupňové radenie rýchlosti "Gear Shift" napomáha prispôsobiť pomer rýchlosti a námahy. Užívateľ si môže zmeniť tzv. rýchlosť aj počas plávania.

Ohybný bod, ktorý sa pri tradičných plutvách nachádza na špičke papučky, je u Sling Shot plutiev posunutý do polovice papučky. Vďaka tomu sú prsty a členok odľahčené a pri kope je maximálne využitá energia z celého chodidla.

Plutvy majú ESBS systém ("ergonomic strap and buckle system"), ktorý predstavuje rýchlo nastaviteľný a uvoľňujúci upínací systém skladajúci sa z ergonomického remienka a praciek. Špeciálne vytvarovaný remienok s veľkým okom v strede umožňuje ľahké nazúvanie a vyzúvanie plutiev, a rovnako ľahkú manipuláciu aj v hrubých rukaviciach.

Základné vlastnosti produktu:

  • pružinový efekt (Slingshot efekt)
  • trojstupňové nastavenie tvrdosti (tzv. radenie rýchlosti)
  • anatomicky tvarovaná papučka
  • posunutý ohybný bod
  • remienok so systémom ESBS
  • protišmyková úprava spodnej časti papučky
  • 3 farebné kombinácie
  • 3 veľkosti Small, Regular, X-Large

Typ

Materiál

farby

veľkosti

Remienkové

ESBS remienok

Termoplastická guma, technopolyméry

4

3