Potápanie Chorvátsko

Vzhľadom na svoju polohu je potápanie v Chorvátsku veľmi obľúbené. Pre potápačov je tu pripravených množstvo potápačských centier, ktoré ponúkajú zaujímavé lokality. Určite nemôžeme život pod vodou porovnávať s koralovými moriami, ale Jadran vám ponúka krištáľovo čistú vodu s veľkou viditeľnosťou, nádherné skalnaté steny padajúce do neznámych hĺbok, amforové polia, jaskyne a množstvo rôznorodých vrakov, ktoré naozaj stoja za to.

Potápanie na lodi počas týždennej plavby vám umožní vidieť to najlepšie, čo Jadranské more ponúka.

Priščapac Diving Center na ostrove Korčula

Potápačské centrum Priščapac je špičkovo vybavené stredisko, poskytujúce komplexné služby v oblasti rekreačného aj technického potápania. Jeho jadrom je základňa priamo pri vode s veľmi vhodnými prírodnými podmienkami pre výcvik aj starostlivosť o už certifikovaných potápačov.

Dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové cieľe našich turistov, ktorí sa do tejto obľúbenej časti Jadranu každý rok znovu vracajú. Na obdiv táto krajina ponúka národné parky, čisté, prekrásne a priezračné more, starobylé mestá a historické a kultúrne pamiatky.

Kamenisté a piesočné pláže, prístavy pre jachty a plachetnice, vyhradené miesta pre nudistov, miestne kulinárske schopnosti a mnohé iné rekreačné a športové možnosti, to všetko robí z Chorvátska ideálne miesto na vašu dovolenku. Typickú atmosféru krajiny dokresluje vôňa borovíc a dubových či olivových hájov. Prírodným lákadlom sú národné parky – Kornáty, Vis, Mljet, Plitvické jazerá, Krka, Biokovo a iné.

Teploty

V lete je tu teplé a suché počasie s priemernými teplotami do 30 °C. Priemerná teplota mora v letných mesiacoch dosahuje 23 – 24 °C. Pre zimu je charakteristické daždivé počasie s teplotami, ktoré málokedy klesajú pod bod mrazu.

Doprava

najčastejším spôsobom cestovania do Chorvátska, aj vďaka budovaniu ciest a diaľnic, čo je prioritou chorvátskej vlády, je autobusová alebo individuálna doprava. Letecká doprava z Bratislavy a Košíc do Zadaru, Krku, Splitu a Dubrovníka. Cestovanie vlakom z Bratislavy do Zadaru alebo Splitu umožňuje vziať si so sebou aj motorové vozidlo. Trajektová doprava medzi ostrovmi.

Vhodné pre...

V hlavnej sezóne si na svoje prídu dovolenkári, hlavne rodiny s deťmi. Obdobie máj, jún a september, október je vhodné pre potápačov, cykloturistov, jachting a windsurfing.

Ubytovanie vám zabezpečíme okrem hotelov a kempingov (stany, obytné prívesy) aj v apartmánoch, bungalovoch, rodinných domoch a rezidenciách.

Našou špecialitou sú týždenné plavby na lodi s polpenziou alebo plnou penziou, podľa zamerania plavby. Pobyt na lodi dodá vašej dovolenke úplne iný rozmer, navštívite ľudoprázdne zákutia, množstvo ostrovov a môžete si vychutnať atmosféru prístavných mestečiek. Ponúkame poznávacie, cyklistické a potápačské plavby.