Potápanie Egypt

  

V Egypte je potápanie v zásade celoročné. Naša potápačská škola Vám ponúka kvalitné a rozmanité služby, dokonca so slovenskými inštruktormi! Čaká na vás teplá voda, vynikajúca viditeľnosť, koralové záhrady plné života, prúdové ponory, vraky, veľké ryby, ako aj možnosti technického potápania. Medzi najkrajšie lokality pre potápanie patria Sharm El Sheikh a Marsa Alam.

Marsa Alam

Nové rozvíjajúce sa stredisko ponúka nádherné ponory z brehu na domácich útesoch. Sú to najmenej navštevované miesta a jedny z najmagickejších potápačských miest v Červenom mori. Okrem koralov a množstva koralových rýb tu možno vidieť manty, žraloky, delfíny alebo mesačnú rybu veľkú takmer 2 metre.

Sharm El Sheikh

Koraly nájdeme už od 1 m pod hladinou a klesajú do hĺbok 10 až 800 m a vytvárajú typické steny. Život prekypuje v každom kúsku útesov. Potápa sa od Tiranských úžin až po Ras Mohammed a v Suezskom zálive na vrakoch Dunraven, Thistlegorm (loď s nákladom z druhej svetovej vojny), Amforas (galeóna zo 16. storočia s nákladom amfór) a v oblasti Abu Nuas. Potápa sa z lode, denne máte možnosť výjazdov na rôzne potápačské lokality.

Safari lode

Jedinečnú príležitosť na nezabudnuteľné potápanie ponúkajú aj tzv. safari lode. Sedemdňové plavby realizujeme z prístavov Sharm el Sheikh, Hurghada či Marsa Alam a majú rôzne trasy. Sú to kvalitné lode, ktoré poskytujú komplexné služby pre potápačov. Na lodi sa býva v príjemných a pohodlných kajutách. Lodná kuchyňa je schopná vyčariť neuveriteľné dobroty miestnej kuchyne a poskytne vám plnú penziu vo forme švédskych stolov. Celá zadná časť hlavnej paluby patrí potápačom. Je tu všetko perfektne rozmiestnené a organizované, samozrejmosťou je zadná plošina pre pohodlný vstup a výstup potápačov z mora. Celé potápanie je pod kontrolou skúsených, väčšinou slovenských inštruktorov. Takéto lodné potápačské safari poskytuje nezabudnuteľné zážitky z miest, ktoré nie sú dosiahnuteľné z brehu a nie sú preplnené turistami.

Niekoľko informácií o Egypte

Egypt je lákadlom pre milovníkov historických pamiatok, rodinných dovoleniek na krásnych plážach v hotelových komplexoch, i pre vyznávačov potápania, šnorchľovania a windsurfingu. V Egypte sa nachádza jeden zo siedmich divov sveta. Kombinácia nádherných pláží a historických pamiatok robí z Egypta jednu z najzaujímavejších krajín na svete. To najlepšie, o Egypt ponúka, objavíte v Káhire, Alexandrii, na výletných plavbách po Níle, v Luxore, Assuane, na polostrove Sinaj alebo na pobreží červeného a Stredozemného mora.

Teploty

Horúce a suché počasie cez leto, v zime je sucho, cez deň teplo a v noci chladno. Zrážky sa okrem pobrežia takmer nevyskytujú. V apríli fúka horúci púštny vietor khamsin.

November – Apríl: 28 °C
Máj – Jún: 30 – 34 °C
Júl – August: 36 – 40 °C
September – Október: 34 °C
Teploty vody:
Máj – November: 23 – 26 °C
December – Apríl: 20 – 23 °C

Doprava

Letecky z Bratislavy, Košíc, Prahy, Viedne alebo z Budapešti. Letiská v Egypte sú v Káhire, Hurghade, Sharm el Sheiku, Marsa Matrouh, Marsa Alam. Let trvá približne 4 hodiny. Transfery medzi letiskom a letoviskom, ako aj výlety sú zabezpečované klimatizovanými autobusmi.

Vhodné pre...

...dovolenkárov, milovníkov pamiatok, pre všetkých, ktorí majú záujem o ubytovanie v luxusných hoteloch pri krištáľovo čistom mori za pomerne nízske ceny. Je to raj pre potápačov a vyznávačov šnorchlovania. Vhodné na absolvovanie kurzu potápania celoročne. Na svoje si prídu aj milovníci windsurfingu.

Ubytovanie

Hotely sa väčšinou nachádzajú v blízkosti historicky zaujímavých miest alebo v centre turistických oblastí. K dispozícii sú izby všetkých kategórií od luxusných hotelov až po cenovo výhodné hotely nižších tried. Odporúčame ubytovanie v 3- až 5-hviezdičkových hoteloch. Hotelové komplexy ponúkajú priestranné a moderne zariadené izby s klimatizáciou, s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek. Stravovanie je možné objednať podľa želania – od raňajok až po all inclusive, formou švédskych stolov. Každý komplex ponúka bohaté športové a kul- túrne vyžitie: bazény, fitnescentrum, stolný tenis, plážový volejbal, tenis, squash, biliard, saunu, bowling, vodné lyžovanie, vodné skútre, detské ihrisko, jazdecká škola, windsurfing, potápanie, animačný program, detský klub, štúdio krásy a iné.

Fakultatívne výlety

Svoj pobyt si môžete spestriť množstvom fakultatívnych výletov. Káhira – celodenný alebo viacdenný výlet do hlavného mesta, spojený s návštevou najvýznamnejších miest. Plavba po Níle, Alexandria, Luxor – výlet do mesta faraónov, výlety do beduínskych osád na ťavách, džípoch alebo štvorkolkách, kláštor svätej Kataríny, výlety na ostrov Tiran, Ras Mohamed, farebný kaňon, plavba na lodi so skleneným dnom a iné.

Windsurfing

Ponúkajú letoviská Hurghada a Dahab. Sú tu vybudované školy a požičovne na výbornej úrovni. Surfovať môžete celý rok, ale najlepšie podmienky sú v mesiacoch júl a august, keď je stabilný vietor a voda je príjemne teplá.