Slovinsko - športové stredisko Bovec

  

Hotel Kanin ***

Medzi horami a smaragdovými vodami leží krajina, kde si každý nájde to svoje.

Je tu niečo pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, pre tých ktorí ocenia jednoduchosť rodinnej atmosféry, pre cestovateľov z rôznych kútov sveta, ktorí milujú prírodu a objavovanie nových miest v jedinečnom prostredí alpsko-stredomorskej klímy a krajiny, kde sa kríži slovanská, germánska a románska kultúra.

Oblasť strediska Bovec sa rozprestiera od Triglavu, najvyššieho slovinského vrchu, až po rieku Soča, čo je najkrajšia slovanská rieka, od Vršiču, najvyššieho cestného priechodu až po Mangrt, pohorie s najvyššie položenou cestou v Slovinsku, od Zadnja Trenta až po nezvyčajné Srpenica Gorge.

Bovec dokáže ubytovať viac než 3000 hostí vo svojich hoteloch, apartmánoch, kempingoch, horských domčekoch, turistických farmách.

Hotel Kanin sa nachádza neďaleko strediska Bovec v tichom prostredí, obklopenom obrovskou záhradou. Bol postavený v roku 1973 a jeho architekt Janez Lajovic získal cenu za najlepšiu architektúru roka. Hotel má 125 dvojposteľových a niekoľko trojposteľových izieb, väčšina z nich má balkón z južnej strany s výhľadom na hory a údolie. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, televízor a telefón. Hotel má aj 3 suity a niekoľko rodinných izieb so spojovacími dverami.

Hotel ponúka možnosť využitia sauny, fitness centra, beauty salónu, konferenčnej miestnosti, bazénu, terasy, baru a somozrejme klimatizovanej reštaurácie.

Na južnej strane hotela sa nachádza slnečná terasa, kde sa môžete najesť alebo len v kľude posedieť a kochať sa pohľadom na krásne hornaté okolie. Na vyžiadanie hostí, pripraví hotelový personál na tejto terase alebo v blízkosti rieky Soča gala večer, prípadne barbecue.

Podľa požiadaviek hostí hotel tiež organizuje rôzne podujatia, športové aktivity, exkurzie, návštevy múzeí a pamiatok. Hostia môžu taktiež využiť priestory 2 konferenčných miestností, jednej menšej pre 20 ľudí, druhej väčšej pre 30-50 ľudí.

Bazén 8 x 16 metrov s teplotou vody 28° C a posilňovňa je zahrnutá v cene ubytovania.

TYPY IZIEB

  • Dvojposteľové s balkónom
  • Dvojposteľové bez balkónu
  • Trojposteľové s balkónom
  • Trojposteľové bez balkónu
  • Rodinné izby: 2 dvojposteľové izby s jednou kúpeľnou a balkónom
  • Rodinné izby: 2 dvojposteľové izby s jednou kúpeľnou bez balkónu
  • Dvojposteľové izby s balkónom a so spojovacími dverami
  • Suity s balkónom

LETNÉ ŠPORTY

Rafting

Jazda na divokej vode v gumených člnoch nazývaná rafting je medzi návštevníkmi údolia Soči z roku na rok stále obľúbenejšia.

Pre rafting na rieke Soča nepotrebujete žiadne schopnosti, samozrejme okrem plávania, rovnako nie je zvlášť podstatný ani váš vek a fyzická kondícia. Okrem tých ľahších, ponúkame aj ťažšie a náročnejšie raftingové túry, niektoré sú vhodné rovnako pre menšie deti a starších ľudí. Rafting na Soči je každopádne zaujímavá skúsenosť, ktorú taktiež kvôli prekrásnemu výhľadu na nedotknutú prírodu nesmiete prepásť. K adrenalínovej jazde sa doporučuje návšteva v máji alebo v septembri alebo po väčšom daždi, pretože vtedy je hladina Soči vyššia a rieka divokejšia, raftingové jazdy sa ale inak konajú od apríla až do októbra.

Bicyklovanie

Množstvo cyklodráh, ktoré vedú k najkrajším miestam strediska Bovec, ponúkajú zážitok pre rekreačných ako aj horských cyklistov.

Pešie túry

Oblasť strediska Bovec je krajinou tisíca možností pre pešiu turistiku do nedotknutej prírody Juliánskych Álp. Množstvo cestičiek v blízkosti Bovca, Srpenica, Log pod Mangrtom, Soča a Trenta sú riadne označené a udržiavané, ponúkajúce neobmedzené potešenie a možnosť vyhliadky na blízky potok či vodopád alebo si len jednoducho vychutnávať pohľad na úžasnú scenériu Alpského lesa.

Plachtenie

Športové letisko v Bovci je považované za jedno z najkrajších letísk v Alpách. Počas leta priťahuje pilotov vetroňov z blízka aj z ďaleka. Vzlietnutie a plachtenie je možné takmer za každých poveternostných podmienok, keďže pristávacia dráha je orientovaná v smere vetrov danej oblasti a dá sa veľmi dobre odhadnúť.

Kaňoning

Kaňoning na Soči majú radi horolezci, plavci, turisti a milovníci prírody. Prečo? Pretože kanoňing na Soči spojuje všetky uvedené schopnosti a aktívne spôsoby využívania voľného času. Pri kaňoningu sa vydáte do úzkych korýt potokov a riečok, budete sa spúšťať po vodopádoch, šplhať po lanách a skákať do krištáľovo čistej vody. Vždy s vami bude skúsený sprievodca, ktorý sa pri kaňoningu postará o maximálne bezpečie a maximálne vychutnanie si jazdy.

Hydrospeed

Hydrospeeding na Soči je momentálne jedným z najviac "in" adrenalínovým športom. Dostal sa k nám z Nového Zélandu, krajiny mnohých adrenalínových športov. Pri hydrospeedingu na Soči sa spúšťate po rieke so špeciálne tvarovaným člnkom- tzv. hydrospeedom, ktorý sa podobá surfu. Oblečení ste do teplého 5 mm neoprénového obleku s chráničmi na kolená proti úderom o kamene, zatiaľ čo hydrospeed kormidlujete pomocou plutiev. Vždy vás sprevádza sprievodca a pri väčších skupinách pre väčšiu bezpečnosť ešte pomocný sprievodca v kayaku.

Kayaking

Začiatočníkom a tým, ktorí by si radi osvojili svoje vedomosti o kayaku alebo získali lepšie skúsenosti, je k dispozícií školu kayaku. Intenzívne kurzy školy kayaku, ktoré trvajú od dvoch do 3 hodín denne, vám dodajú sebavedomie pri zvládnutí kritických situácií. K dispozícií sú jednodenné, dvojdenné, trojdenné a päťdenné kurzy kayaku.

Okrem vyššie uvedených aktivít sa môžete venovať taktiež iným adrenalínovým činnostiam. Môžete si v tandeme skočiť padákom, môžete vyskúšať bungee jumping a tiež jaskyniarstvo, horolezectvo, rybárčenie a iné.

ZIMNÉ ŠPORTY

Lyžovanie

Kanin je jediné lyžiarske stredisko v Slovinsku, ktoré sa pýši svahmi vyššími než 2000 metrov. Je to alpské lyžiarske stredisko, kde lyžiarska sezóna začína od decembra a trvá až do začiatku mája. Šesť kilometrový vlek bol kompletne zrenovovaný v roku 2003.

Zaujímavosťou tohto strediska je blízkosť ďalších lyžiarskych stedísk a to v Taliansku-Sella Nevea a Tarisco a Rakúsku- Arnoldstein. Hostia, ktorí si kúpia 6 alebo 7-dňový Kanin ski-pass môžu lyžovať 2 dni zadarmo na týchto susedných lyžiarskych strediskách.

Korčuľovanie

Počas zimnej sezóny, keď sú teploty dostatočne primerané, hostia môžu využívať aj miestne klzisko - Log pod Mangrtom. V blízkej budúcnosti sa plánuje vytvoriť aj ďalšie väčšie klzisko v tejto oblasti.

Sánkovanie

Tento druh športu vás vráti späť do detstva. Stredisko ponúka možnosť aj večerného sánkovania vďaka osvetlenej zjazdovke. Možnosť je taktiež absolvovať sánkarský kurz.

Ďalšie ponúkané zimné športy:

Bežky, freeridové lyžovanie, paragliding, snowboarding, a iné.

TRASA

Bratislava – Bovec

Celkový čas: 4 h 57 minút

Vzdialenosť: 486 km

Odhadovaná suma za benzín a poplatky: 2055 Sk

Viedeň, BA-Jarovce, BA-Rusovce, Viedeň-Kitssee: E58/E65/E75/D2

Rakúsko: E58/D4

Viedeň, S1, A23, Bruck, Leitha Ost: A6/E58

Exit 8, Schwechat: A4/E58/E60

SLO, Graz, Eisenstadt, A3: S 1

Villach, Portschach Ost: A 2

Taliansko, Tarvisio, Vie Dante, Largo Piave: E23/E55

Slovinsko, Strmec na Predelu, Rupa, Bovec: 203

Mapa:

CENNÍK

KANIN BOVEC *** 13.-24.12.
6.1.-16.2.
2.3. - 15.3.
29.3.-26.4.
4.5. - 17.5.
20.9. - 24.12.
16.2.-2.3.
15.3.-29.3.
26.4. - 4.5.
17.5. - 19.7.
23.8. - 20.9.
24.12.-6.1.
19.07. - 23.8.
Izba s balkónom 1 598 Sk 1 751 Sk 2 006 Sk
Izba bez balkónu 1 496 Sk 1 649 Sk 1 904 Sk

Cena je na osobu/noc s polpenziou.

Príplatky

Jednoposteľová izba 510 Sk
Suite 30%
Obedy 289 Sk
Domáce zvieratá 170 Sk
Silvestrovská večera 2 380 Sk
Silvestrovská večera pre deti od 7-14 rokov 1 190 Sk
Ubytovanie menej ako 3 dni 10%

Zľavy

Detská postieľka gratis
Deti do 4 rokov gratis
Deti do 12 rokov 30%
Prístelka: dieťa do 12 rokov 50%
Prístelka: nad 12 rokov 10%